Hallgatói karrier-tanácsadási szolgáltatás fejlesztése, biztosítása
A tanácsadás célja a hallgatók és az érdeklődő ügyfelek részére alternatívákat kínálni a sikeres elhelyezkedéshez, naprakész munkaerő-piaci helyzetre építve, az egyéni adottságokat figyelembe véve, csoportos vagy egyéni formában, személyes, telefonos vagy internetes tanácsadás keretében. Amennyiben ez indokolt, a képzések felé orientálni az ügyfelet a munkaerő-piaci pozíció javítása érdekében. Az elhelyezkedési tanácsadás során a lehetőségek és az igények összehangolásával, az elhelyezkedéssel kapcsolatos nehézségek és buktatók ismertetésével a tanácsadó javaslatot tesz az egyén számára a pályázati tevékenység, az önéletrajzírás és az interjúra felkészülés témakörökben. Az álláskeresési tanácsadás során az álláskeresési folyamat lépéseinek megtervezéséhez, a hatékony álláskeresési technikák (önéletrajzírás, munkapiaci marketing, felkészülés az állásinterjúra stb.) megismeréséhez, elsajátításához, az intenzív álláskereséshez nyújt gyakorlati segítséget. Az álláskeresést segítő szolgáltatások igénybevétele történhet:
További információ kérhető:
Dr. József István karriertanácsadó
jozsefistvan [KUKAC] index [PONT] hu
Pályaorientációs és tanulmányi tanácsadás
A pályaorientáció általános célja, hogy segítse a hallgatók további pályaválasztását. Ez a tanácsadási forma segíti a pályaelképzelések, pályacélok megfogalmazását, a pályadöntés meghozatalát, valamint támogatást nyújt a megvalósításhoz vezető út, a cselekvési terv kidolgozásához. A tanácsadói beszélgetések során a tanácskérő a számára leginkább megfelelő pályák, foglalkozások körét határozhatja meg, és tudatosan megtervezheti az életpályáját. Összetevői: az egyéni adottságok, képességek megismerésén alapuló önismeret fejlesztése, a legfontosabb pályák, foglalkozási ágak tartalmának, követelményeinek és a hozzá vezető utaknak, lehetőségeknek, alternatíváknak tevékenységek és tapasztalatok útján történő megismerése¸ a lehetőségek és a valóság, a vágyak és a realitások összehangolása.
További információ kérhető:
Walter Imola pályaorientációs tanácsadó
walter [PONT] imola [KUKAC] ke [PONT] hu
Humán erőforrás fejlesztése (képzés)
A lifelong learning a bolognai folyamat része, mely a formális tanulás kereteinek biztosítását és a folyamatos tanulás különböző szintjeinek egymásra építését igényli. Ugyanakkor új módszerek és eszközök használatának szükségességét is jelzi azzal, hogy a rendelkezésre álló eszközök, megfelelő módszerek kidolgozását is ösztönzi.
A rövidebb ciklusú, un. „Bolognai diplomát kiegészítő képzések”-kel célunk a folyamatosan változó munkaerőpiac új kihívásaihoz rugalmasan alkalmazkodni képes diplomás illetve diplomázás előtt álló munkaerő képzési rendszerének kialakítása.További információ kérhető:
Szabó Gábor projektmenedzser
szabo [PONT] gabor [KUKAC] ke [PONT] hu
Koordinációs szolgáltatások fejlesztése
A koordinációs szolgáltatások fejlesztésének célja a Kaposvári Egyetem és a munkáltató szervezetek között a már meglévő és új partneri kapcsolatok kialakítása, fejlesztése és működtetése. A gyakorlati képzések, gyakorló helyek koordinációja, munkaerő piaci kapcsolatok kiépítésének koordinálása. Az Állami Foglalkoztatási Szolgálattal valamint a Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központtal, továbbá kamarákkal való kapcsolatok kiépítése, adatcsere feltételeinek megteremtése.
További célja a tevékenységnek, hogy feltérképezze a Kaposvári Egyetem által kibocsátott diplomás munkaerő felvevő piacát és ehhez a közös érdekeken alapuló együttműködések kialakítása.
További információ kérhető:
Szabó Gábor projektmenedzser
szabo [PONT] gabor [KUKAC] ke [PONT] hu
Informatikai támogató eszközök
Informatikai eszközök (honlapok, hírlevelek) tartalmi fejlesztése és a tartalmak angol nyelvű adaptációja. Az ALUMNI portállal kombinált honlap az ott megadott funkciókkal.
További információ kérhető:
Vida Viktor honlap referens
vida [PONT] viktor [KUKAC] ke [PONT] hu